Петел следи какво се случва, след като чужбина осъден за убийство

...
Петел следи какво се случва, след като чужбина осъден за убийство
Коментари Харесай

Министър Зарков: Случаят Соло показва, че не е направено всичко наказанията да са неизбежни

" Петел " следи какво се случва, след като чужбина наказан за ликвидиране в България.

Задържането на килъра от " Соло " напомни, че правосъдната промяна и въпросът за правораздаването не са нещо отвлечено и демонстрира, че до момента в който приказваме за това какъв брой огромни и какви да са наказванията, не е направено всичко допустимо те да са неизбежни. Това разяснява министърът на провосъдието Крум Зарков. 

" Този палач е наказан с влезнала в действие присъда най-тежката мярка - пожизнен затвор и все пак е съумял в продължение на 10 години да се укрива. Все отново правораздаването го доближи ", посочи министърът, написа burgas24.bg.

Тук не става дума пропуск в закона, а за пропуск в осъществяването му, разяснява Зарков. Оттогава такива случаи не се следят постоянно, само че би трябвало да се направи доста деликатно проучване за какво се случват сходни неща, уточни още той.

" Това е единият от случаите - различен случай да избягаш от закона е изобщо да не ти бъде повдигнато обвиняване или да не бъдеш наказан ", съобщи Зарков.

Министърът съобщи, че няма право да разисква съдии и уточни, че надзор над дейностите на един арбитър може да прави единствено по-висш подобен. На въпрос работи ли правосъдната система отговори, че в множеството случаи работи, само че има два огромни казуса:

" Единият е кой въобще стига до съд и има ли такива, които са предпазени - не с имунитет, а в действителност - това е въпросът за високите етажи на властта и политическата корупция. Този въпрос е обект на законопроекти, които, уповавам се скоро, ще бъдат признати. Другото е организацията на самата система, тъй че да не може някой, който към този момент е наказан, такива случаи са редки, да се отклони от осъществяването на своята присъда ".

Има какво да се направи, с цел да се подобрят правоохранителната и правораздавателната система, както и да се почисти политическата власт от корупцията, само че не е правилно, че системата не работи - тя просто би трябвало да бъде усъвършенствана, съобщи той.

На въпроса какво ще се случи с антикорупционното законодателство той също отговори с въпрос: " Ще има ли болшинство, което да посмее и да устои нужните промени? Надявам се, че отговор ще дадат скорошните избори ".

Зарков сподели, че не разполага с друга от към този момент обществено известната информация за ареста на предприемача Велико Желев и връзката му със градежите на Автомагистрала " Хемус ". " Трябва да забележим по какъв начин ще се развият нещата, дали и защо ще бъде упрекнат ", уточни той.

Европейската прокуратура има много работа в България - единствено предходната година са почнали 143 следствия за материали и интерес от към 500 млн. евро, коментира Крум Зарков.

" България би трябвало да запълни своята численост - не с цел да се харесаме на европейската основна прокурорка, а тъй като имаме потребност от европейски делегирани прокурори, които да ревизират тези въпроси, които по този начин и не откриха отговор в нашата прокуратура ".

Проблемът с домашното принуждение и битовата експанзия е доста сериозен камшик, който се подценява и за който се сещаме, когато се случи драма, сподели още правосъдният министър пред Българска национална телевизия.

" Работя по тематиката от няколко години. Виждам, изключително в Министерство на вътрешните работи, доста неща, които се направиха. Тези сигнали към този момент се записват и обработват по радикално друг метод, има и друго отношение на самите чиновници към тях. Въпреки това има още доста какво да се направи на законово равнище. В Министерството на правораздаването също работим по закон за изменение и допълнение на Закона за домашното принуждение ".

 
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР